Twój Architekt :: Projekty indywidualne
Twój Architekt

Ile kosztuje projekt?

Każdemu zależy na cenie, która jest odpowiednia do rezultatów. Na pewno nie potrzebujemy kiepskiej usługi w niskiej cenie, ponieważ i tak nam nic nie przyniesie.

Dlatego chcielibyśmy zagwarantować Ci także dobrą cenę.
cena adaptacji
cena projektu

Projekty indywidualne

Dobry projekt budowlany to połowa sukcesu przy budowie domu. I to przynajmniej z kilku powodów: projekt wpływa bardzo mocno na koszt budowy, na przyszły koszt utrzymania domu, decyduje o komforcie mieszkania, możliwości przyszłej rozbudowy itd.

Na rynku oferowany jest obecnie szeroki wybór projektów gotowych prezentowanych na stronach internetowych jak również w katalogach (dostępnych również w naszym biurze). Co jednak zrobić, kiedy nie udaje się wybrać projektu typowego spełniającego indywidualne wymagania Inwestora? W takim wypadku warto zdecydować się na projekt indywidualny, zapewniający oryginalne rozwiązania funkcjonalne i architektoniczne, właściwe proporcje i detale oraz praktyczne wnętrza- wszystko dopasowane do działki i otaczającej ją okolicy. Projekt indywidualny jest idealnie dostosowany do potrzeb danego klienta. Można wybrać sobie nie tylko bryłę budynku, ale dokładne położenie i wielkość wszystkich pokoi, kuchni, łazienek, rodzaj tarasu, liczbę i rozmiar okien itp. Taki projekt na zamówienie ma jeszcze inną zaletę - można sobie w ten sposób zaprojektować i wybudować dom niebanalny i niepowtarzalny. Zwykle w dobrze zrobionym projekcie indywidualnym zmiany na etapie budowy już nie są potrzebne, bo wszystko zostało ustalone wcześniej.

W czasie wspólnej rozmowy uzgodnimy zarys funkcjonalny planowanego przez Państwa domu.

Budynek zaprojektujemy uwzględniając Państwa oczekiwania, a jednocześnie tak, aby spełnił wymogi obowiązujących przepisów i dopasował się do lokalnych uwarunkowań. Zostanie on dostosowany do Państwa potrzeb, gustu i oczekiwań.

Potrzebujemy od Państwa podstawowe informacje i wymagania dotyczące projektu. Im bardziej precyzyjnie określimy założenia tym sprawniej przebiegnie proces tworzenia koncepcji i projektowania.

Niezbędne będą:

  • Decyzja o Warunkach Zabudowy lub Wypis z Planu Zagospodarowania Przestrzennego;
  • mapa do celów opiniodawczych z oznaczeniem stron świata oraz nachyleniem terenu;
  • program funkcjonalny : ilość i wielkość pomieszczeń oraz Państwa preferencje dotyczące ich rozmieszczenia;
  • bryła budynku, ilość kondygnacji, rodzaj dachu (dwuspadowy, płaski, kopertowy, wielospadowy itp.);
  • szkice domu lub wskazanie innych projektów, w których podobają się Państwu pewne rozwiązania lub elementy- każda sugestia będzie przydatna i cenna ;

Następnie przygotujemy wstępny projekt koncepcyjny z układem funkcjonalnym oraz wstępną bryłą budynku. Koncepcja będzie modyfikowana i dopracowywana do momentu, kiedy będziecie Państwo w pełni zadowoleni. Na tym etapie możliwe będzie wykonanie wizualizacji projektowanego budynku. Praca w 3D pozwala eliminować nieprzemyślane bądź błędne rozwiązania zanim rozpoczniemy budowę.

Po zakończeniu etapu koncepcyjnego, kiedy otrzymamy pełną akceptację - przystępujemy do opracowania projektu technicznego.

Po opracowaniu projektu architektoniczno- budowlanego dostosowanego do Waszych indywidualnych potrzeb i do warunków jakie wymusza działka, na której dom ma być wybudowany (projekt w 4 egzemplarzach- zawiera kompletną dokumentację tak jak jest to w przypadku projektów gotowych- architektura, konstrukcja, instalacje elektryczne i sanitarne), kompletujemy dokumentację do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę.

Na każdym etapie służymy Państwu pomocą i radą , staramy się rozwiać wątpliwości i pomóc w znalezieniu właściwego rozwiązania abyście byli Państwo w pełni usatysfakcjonowani. Projektowana przez nas architektura powstaje w ścisłym związku z lokalizacją. Relacja do otoczenia jest bazą dla stworzenia obiektu idealnie dopasowanego do miejsca. Może ona podkreślać jego walory lub- jeśli to konieczne- zdecydowanie je zmieniać. Zawsze jednak projektujemy budynki, w których architektura i otaczająca przestrzeń stanowią nierozerwalną całość.

Wykonujemy również projekty modernizacji takie jak adaptacja poddasza, wyodrębnienie części budynku na niezależny lokal, zmiana sposobu użytkowania, rozbudowa i inne.

Biuro projektowe

Świdnica, ul. Armii Krajowej 7 (IIp.)
mail: biuro@twoj-architekt.pl
tel. 605 666 520

Dział sprzedaży i adaptacji projektów

mail: app@twoj-architekt.pl
tel. 535 865 758
 

kliknij na mapę dojazdu