Twój Architekt :: Projekty gotowe
Twój Architekt

Ile kosztuje projekt?

Każdemu zależy na cenie, która jest odpowiednia do rezultatów. Na pewno nie potrzebujemy kiepskiej usługi w niskiej cenie, ponieważ i tak nam nic nie przyniesie.

Dlatego chcielibyśmy zagwarantować Ci także dobrą cenę.
cena adaptacji
cena projektu

Projekty gotowe

Zachęcamy do kupna projektu typowego za naszym pośrednictwem. Projekty można u nas kupić w takiej samej cenie jak bezpośrednio w firmie która wykonała projekt, a dodatkowo na miejscu możecie Państwo skorzystać nieodpłatnie z fachowej porady w doborze odpowiedniego budynku do Państwa działki.

DLA KLIENTÓW U NAS KUPUJĄCYCH MAMY SPECJALNĄ OFERTĘ NA WYKONANIE ADAPTACJI W ATRAKCYJNEJ CENIE !

Możecie Państwo na miejscu obejrzeć katalogi z projektami gotowymi. W naszej pracowni dokonujemy adaptacji projektów gotowych do warunków miejscowych oraz wykonujemy projekty przyłączy mediów do budynku, a także pomagamy we wszelkich procedurach urzędowych zmierzających do uzyskania pozwolenia na budowę.

Projektowana przez nas architektura powstaje w ścisłym związku z lokalizacją. Relacja do otoczenia jest bazą dla stworzenia obiektu idealnie dopasowanego do miejsca. Może ona podkreślać jego walory lub- jeśli to konieczne- zdecydowanie je zmieniać. Zawsze jednak projektujemy budynki, w których architektura i otaczająca przestrzeń stanowią nierozerwalną całość.

Dobry projekt budowlany to połowa sukcesu przy budowie domu. I to przynajmniej z kilku powodów: projekt wpływa bardzo mocno na przyszły koszt utrzymania domu, decyduje o komforcie mieszkania, możliwości przyszłej rozbudowy itd. Projekt jest też niezbędny, aby dostać pozwolenie na budowę.

Możesz wybrać dwie drogi prowadzące do uzyskania projektu :

  • projekt gotowy tzw. typowy; dostępny z katalogów lub
  • projekt indywidualny dostosowany do Twoich oczekiwań

Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Zaletami projektu gotowego jest natychmiastowa dostępność. Klient bez problemu może zobaczyć na rysunku i wizualizacji, jak jego przyszły dom będzie wyglądał i zapoznać się z przewidywanymi kosztami realizacji. Jest duża szansa ,że projekt gotowy jest już sprawdzony to znaczy, że podobne domy już gdzieś zostały wybudowane. Często może zobaczyć też zdjęcia z budowy podobnych domów czy poczytać komentarze i opinie na temat doświadczeń z realizacji.

Na wybór projektu zasadniczy wpływ mają zapisy Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Możemy tam znaleźć informacje o maksymalnej dopuszczalnej wysokości budynku, szerokości elewacji frontowej, kącie nachylenia połaci dachowej, rodzaju pokrycia,odległość linii zabudowy od frontu działki itp. Jeśli mają Państwo kłopot z wyborem budynku lub nie jesteście pewni znaczenia poszczególnych zapisów Planu- pomożemy przy wyborze projektu.

Warto pamiętać, że możecie Państwo brać pod uwagę projekty, które wymagałyby wprowadzenia niewielkich zmian i zlecić nam ich naniesienie. Przede wszystkim większość projektów występuje także w wersji odbicia lustrzanego i z różnymi wariantami garaży i wiat. W praktyce gotowych projektów jest na rynku dużo i rzadko się zdarza, żeby ktoś nie znalazł czegoś dla siebie. Jeśli więc wybierasz gotowy projekt, warto dobrać taki, który od razu w największym stopniu spełni twoje oczekiwania. Drobne zmiany, np. likwidacja lub zmiana wielkości okien i drzwi, likwidacja lub przesunięcie ścian działowych, przeniesienie funkcji (uwaga na kominy i kanały wentylacyjne), można łatwo wprowadzić. Jednak z poważną (kosztowną) pracą wiąże się np. przesunięcie ścian zewnętrznych, ścian nośnych, zmiany dachu, to oznacza w praktyce przerysowanie wszystkich lub większości rysunków z projektu i wykonanie nowych opracowań konstrukcyjnych czy branżowych (instalacje). Nie zawsze takie zmiany są możliwe- przed kupnem projektu warto skonsultować z nami możliwość wykonania zmian w zakresie jaki Państwo założyli. Wtedy należy zastanowić się nad projektem indywidualnym - skrojonym do własnych potrzeb.

Projekt typowy w odróżnieniu do indywidualnego musi podlegać każdorazowo adaptacji. Adaptacja projektu gotowego jest procedurą konieczną, aby uzyskać pozwolenie na budowę.

Biuro projektowe

Świdnica, ul. Armii Krajowej 7 (IIp.)
mail: biuro@twoj-architekt.pl
tel. 605 666 520

Dział sprzedaży i adaptacji projektów

mail: app@twoj-architekt.pl
tel. 535 865 758
 

kliknij na mapę dojazdu